مثل آب خوردن میکروسایت بسازید

یکشنبه 17 تیر 1397 - 10:59 0 کد خبر: 65283
نیکلاس جیتکوف، طراح سابق گوگل، که اکنون معاون مدیرعامل و مدیر طراحی در Dropbox است، یک ابزار جدید بسیار جدید وب را ایجاد کرده است که به آن سایت های تیتی بیتی یا micro-sites گفته می شود

نیکلاس جیتکوف، طراح سابق گوگل، که اکنون معاون مدیرعامل و مدیر  طراحی در Dropbox است، یک ابزار جدید بسیار جدید وب را ایجاد کرده است که به آن سایت های تیتی بیتی یا micro-sites  گفته می شود که تنها به عنوان URL ها وجود دارد. شما می توانید یه راحتی با استفاده از این لینک میکروسایت خود را بسازید.تنها کافی است به این آدرس بروید itty.bitty.site شما می توانید معادل یک صفحه چاپ شده 8.5 در 11 اینچی را با هر ترکیبی از متن ساده، کاراکترهای ASCII یا emojis پر کنید. حد بایت واقعی بستگی به جایی که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید دارد. به عنوان مثال توییتر و Slack اجازه می دهد تا حدود 4000 بایت استفاده کنید، در حالی که نسخه مک Chrome می تواند تا 10،000 بایت را اداره کند.

این سایت در واقع در هیچ میزبانی ندارد و کل صفحه وب به عنوان یک URL با فشرده سازی با آنچه که به عنوان الگوریتم زنجیره ای Lempel-Ziv-Markov شناخته می شود وجود دارد

جیتکوف می گوید این تکنولوژی اجازه می دهد تا "کاهش قابل توجهی در اندازه HTML داشته باشیم و اجازه می دهد تا برای یک صفحه انتشار داده شده ارزش محتوایی بسیاری داشته باشد. محتوای فشرده از باینری به یک رشته از کاراکترها تبدیل می شود که می تواند به عنوان یک لینک وب استاندارد عمل کند. داده های واقعی در انتهای پیوند ذخیره می شود و پس از نماد # همه چیز تشکیل می شود. شما همچنین می توانید پروژه های  سایت bitty را به عنوان کدهای QR نیز به اشتراک بگذارید، البته باید صفحه  بتواند به حدود 2610 بایت فشرده شود.

به گفته جیتکوف، حتی این قسمت خصوصی نگهداری می شود، زیرا مرورگر وب معمولا این قطعه از یک URL را به یک سرور ارسال نمی کند. جیتکوف کاملا نمی داند که چه کسی با تکنولوژی به وجود آورده  او کار خواهد کرد، ابن پروژه  به عنوان یک پروژه منبع باز در Github وجود دارد. اما او پیشنهاد می کند که از آن برای انتقال متون در برخی شبکه های اجتماعی ستفاده کنند، به  عبارتی  این میکروسایت ها از محدودیت کاراکتر توییتر جلوگیری می کند و از آن به عنوان یک جایگزین هوشمندانه برای هدایت دامنه استفاده می توان کرد، بنابراین شما می توانید بخش های بزرگتر از حد طبیعی را به عنوان URL های مستقل قرار دهید.اخبار مرتبط

Hey Siri ، پدرت در حال ترک کردن تواست

" تام گرابر " آخرین نفر از سه عضوی که Siri را در اپل بنیانگذاری کردند ، از روز گذشته در سمت خود به عنوان رییس گروه توسعه و پیشرفت Siri بازنشسته شد .

28 تیر 1397
از این پس میتوانید مخاطبان اینستاگرام خود را در مسنجر فیس بوک همگام سازی کنید.

اینستاگرام را میتوان به جرات پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی در کل دنیا شناخت.فیس بوک نیز بتازگی با ارائه بروزرسانی جدیدی قصد دارد تا از این موضوع در جهت بالابردن طبف مخاطبین پیام رسان خود استفاده کند.با ما در ادامه همراه باشید.

28 تیر 1397
ال‌جی میزان سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های نوآور در زمینه ربات‌ها را افزایش می‌دهد

نقش مهم روبات‌ها در استراتژی ThinQ ال‌جی باعث شده تا این شرکت در داخل کره و خارج از آن به دنبال شرکای تجاری بگردد

28 تیر 1397
ال‌جی میزان سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های نوآور در زمینه ربات‌ها را افزایش می‌دهد

نقش مهم روبات‌ها در استراتژی ThinQ ال‌جی باعث شده تا این شرکت در داخل کره و خارج از آن به دنبال شرکای تجاری بگردد

28 تیر 1397
Arcanum سوپراسپرت 5000 اسب بخاری الکتریکی

یک استارتاپ بلغارستانی به تازگی از سوپراسپرت قدرتمند الکتریکی خود Arcanum رونمایی کرده است.

27 تیر 1397
جانشین لامبورگینی اونتادور پیشرانه هیبریدی دارد

هفت سالی از معرفی لامبورگینی اونتادور می گذرد و نوبت آن است تا شرکت ایتالیایی برنامه ای برای جانشین آن داشته باشد.

26 تیر 1397
پرواز بر فراز آسمان ، چشم انداز آینده آستون مارتین

ماشینهای پرنده برای همه فضا دارد ، چه Uber باشد و چه این اواخر آستون مارتین

26 تیر 1397
مشارکت خودروسازان چینی در یک پروژه مشترک

اتومبیل های خودران نقش مهمی را در آینده این صنعت بازی خواهند کرد

26 تیر 1397
رکوردشکنی لامبورگنی در فروش

به تازگی لامبورگینی خبر از رکوردی جدید داده که در نوع خود جالب توجه است. این شرکت موفق به عرضه 2327 دستگاه سوپراسپرت در نیمه نخست سال 2018 شده که نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

26 تیر 1397
رولزرویس تاکسی پرنده می سازد

شرکت های فناوری و خودروسازی متعددی هستند که روی پروژه اتومبیل خودران یا پرنده مشغول کار هستند و حال به نظر می رسد رولزرویس نیز به لیست افزوده شد.

25 تیر 1397
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.