حذف افزونه Stylish از فروشگاه های Mozilla و Google

چهارشنبه 20 تیر 1397 - 11:25 0 کد خبر: 65311
ذخیره سازی اطلاعات تاریخچه مرورگر کاربران و ارسال آنها به سرورهای راه دور، موجب حذف افزونه Stylishاز فروشگاه‌های Mozilla و Google شد .

 افزونه Stylish در سالهای اخیر، محبوب کاربران بود و به آنان اجازه می داد تا طراحی صفحات وب را سفارشی کنند.
این افزونه در ژانویه ۲۰۱۷ به شرکت  SimilarWeb فروخته شد. در آن زمان کاربران به شیوه جمع آوری اطلاعات توسط این افزونه واکنش های منفی نشان دادند اما سیمیلار وب اعلام کرد  که برخی اطلاعات کاربران را برای تعیین تعداد آنان، جمع آوری می کند.
بررسی های یکی از شرکت های توسعه‌دهنده نرم‌افزار ( رابرت هیتون) گفته های کاربران را تائید و اثبات کرد که افزونه Stylish تاریخچه مرورگر کاربران را جمع آوری و به سرورهای SimilarWeb ارسال می‌کند.
با تائید شرکت هیتون ، صفحه افزونه Stylish از مرورگر Firefox حذف شد و Mozilla قصد دارد این افزونه را در مرورگر کاربران نیز غیر فعال کند و پیامی را به این منظور برای همه کاربران در صفحات خود نشان می دهد.
گوگل در این مورد توضیحی ارائه نکرده است اما صفحه Stylish در فروشگاه Chrome خطای ۴۰۴ را نمایش می دهد.با حذف این افزونه، کاربران می توانند از افزونه Stylus که عملکرد مشابهی دارد و داده های کاربران را جمع آوری نمی کند، استفاده کنند.اخبار مرتبط

پرواز بر فراز آسمان ، چشم انداز آینده آستون مارتین

ماشینهای پرنده برای همه فضا دارد ، چه Uber باشد و چه این اواخر آستون مارتین

26 تیر 1397
مشارکت خودروسازان چینی در یک پروژه مشترک

اتومبیل های خودران نقش مهمی را در آینده این صنعت بازی خواهند کرد

26 تیر 1397
رکوردشکنی لامبورگنی در فروش

به تازگی لامبورگینی خبر از رکوردی جدید داده که در نوع خود جالب توجه است. این شرکت موفق به عرضه 2327 دستگاه سوپراسپرت در نیمه نخست سال 2018 شده که نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

26 تیر 1397
رولزرویس تاکسی پرنده می سازد

شرکت های فناوری و خودروسازی متعددی هستند که روی پروژه اتومبیل خودران یا پرنده مشغول کار هستند و حال به نظر می رسد رولزرویس نیز به لیست افزوده شد.

25 تیر 1397
نوآوری‌های خارق العاده  با کنسول نینتندو +فیلم

آیا تا قبل از این می دانستید که می توانید از نینتندو چیزی بیش از یک کنسول بازی تصور کنید.

25 تیر 1397
خودروی پرنده BlackFly رونمایی شد

مسابقه ای که بین شرکت ها جدیدا شروع شده است ساخت یک ماشین پرواز است . از اوبر تا ولوو همه به دنبال ساخت ماشین هایی هستن که روی هوا حرکت می کنند.

24 تیر 1397
محصولات امسال اپل چه محصولاتی خواهد بود

اواخر سال 2018 کنفرانس اپل برگزار می شود و انتظار می رود محصولات جدید اپل بازهم کاربران را خیره کند اما این محصولات چیست؟

24 تیر 1397
آیا مبادلات تجاری  در فضای ابری شکل می گیرد؟

به زودی، جنگ های تجاری محدود به اقدامات و واکنش های مربوط به ابزارهای تکنولوژیک است که در سراسر اقتصاد جهانی برقرار است شکل خواهد گرفت.

24 تیر 1397
خدمات ابری هواوی، یک راهکار جهانی و موثر

مدیرعامل هوآوی گفت:خدمات ابری نیز در پروسه جهانی‌سازی شتاب گرفته‌اند تا سرویس‌ها و محتوای با کیفیت و با دقت بالا را در اختیار بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر ثبت‌نام شده در بیش از ۱۷۰ کشور جهان قرار دهند.

24 تیر 1397
یک هفته اشتراک رایگان ، برای جبران افتضاح پخش جام جهانی فوتبال

یکی از نکات اصلی در فروش سرویسهای ویدیویی، پخش زنده رقابتهای ورزشی است . بدترین اتفاق برای یک مشترک اینگونه سرویسها ، به وجود آمدن مشکل در هنگام پخش یک رویداد بسیار مهم است .

24 تیر 1397
نظرات کاربران

    برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.